Каталог товарів
Інтернет-магазин українських сувенірів і подарунків ручної роботи - Souvenir.com.ua

1 травня1 Травня - один з найбільш дивних всесвітніх свят. Навіть його родовід веде свій початок з придушення чиказької міської поліцією 1 травня 1886 року заворушень, що спалахнули під час демонстрації місцевих робітників.

1 травня 1886 року чиказькі робітники організували страйк і демонстрацію з вимогами 8-годинного робочого дня. Все це закінчилося кровопролитним зіткненням з поліцією. У відповідь на постріли з натовпу поліція відкрила вогонь, що призвело до масових жертв серед демонстрантів. Звичайно, поліція, як часто це буває, перевищила свої повноваження, однак навряд чи американським пролетарям варто звинувачувати в цьому лише органи правопорядку, забуваючи про дії місцевих анархістів, явно намагалися пострілами з револьверів і метанням бомб викликати у відповідь вогонь на поразку. Не дивно, що святкування Дня солідарності трудящих часто переростало в зіткнення з поліцією. Через три роки Паризький конгрес 2-го Інтернаціоналу назвав 1 травня Днем солідарності робітників усього світу і запропонував щорічно відзначати його демонстраціями із соціальними вимогами.

У Російській імперії це свято вперше був відзначений у 1890 році у Варшаві проведенням первомайської страйки робітників. На наступний рік в Петербурзі відбулася перша маївка. З 1897 року маївки стали носити політичний характер і супроводжуватися масовими демонстраціями. В 1917 році 1 травня вперше відсвяткували відкрито. У всіх містах країни мільйони робітників вийшли на вулиці з гаслами Комуністичної партії <Вся влада Радам>, <Геть міністрів-капіталістів>.

По справжньому масовим святом 1 травня став у СРСР. І це дійсно було свято для радянських трудящих, які отримали додатково два вихідних дні, а зусиллями більшовиків травневі гуляння були перетворені в якусь подобу латиноамериканських карнавалів, носили на відміну від останніх "обов'язковий характер", з "ідеологічно вивіреними" транспарантами, гаслами і посмішками. "Кращі з кращих" удостоювалися честі пройтися по головній площі країни перед Мавзолеєм. Але такими обраними були не самі робітники, а їх "представники" - головним чином лідери та активісти профспілкового руху.

Довгий час 1 Травня відзначалося як День міжнародної солідарності трудящих всіх країн. А в 1997 році це свято перейменували в Свято весни і праці.

А ще Першотравень називали святом весни. Він справді був першим весняним святом, не рахуючи Великодня. Люди раділи оновлення природи і дружно йшли на демонстрацію. Вона була не тільки політичною акцією. Вона давала можливість зустрітися з друзями, побачити свій колектив, школу всю відразу. Після демонстрації люди по-дружньому об'єднувалися, приймали гостей. Святковий стіл був обов'язковим атрибутом Першотравня.

А потім почалася перебудова. Від всенародного свята залишилося тільки два вихідних дня. Називатися він став скромненько - Святом весни і праці. Демонстрації на вулицях сіл і міст припинилися.

Сьогодні цей колись ідеологічний свято, втратив свій політичний характер, і кожен з нас по-своєму зустрічає і відзначає 1 травня. Але досі багато хто пам'ятає легендарні "СВІТ! ПРАЦЯ! ТРАВЕНЬ!". І щоб не стояло за цим гаслом, нехай 1 травня всім нам принесе тільки радість (від праці), мир і травень! Зі святом, з Першотравнем!!!

Тільки у нас в  інтернет-магазині Ви можете купити свічники в інтернет магазині недорого, крім того, подарунки Київ інтернет магазин souvenir.com.ua радий запропонувати безліч подарунків ручної роботи таких как слов'янські обереги Київдерев'яні гуртки для пива і багато іншого. Ви можете купити наші сувеніри та подарунки в багатьох містах України, наприклад в місті Дніпро і вибрати у нас що-небудь з українського Текстилю: вінки дітей, а також українські віночки і багато іншого. Будемо раді представити Вам оригінальний подарунок жінці в інтернет-магазині souvenir.com.ua