Каталог товарів
Інтернет-магазин українських сувенірів і подарунків ручної роботи - Souvenir.com.ua

Як відзначають День народження дитини в Японії?

Японським дітям цілком можуть позаздрити малюки з інших країн: в Японії найбільше число дитячих свят. Крім традиційного дня народження тут відзначаються спеціальні свята хлопчиків і дівчаток, свята дітей певного віку. Зараз багато хто з дитячих свят обмежуються сімейним колом, а раніше деякі з них мали навіть офіційний державний статус.

Народження дитини — важлива подія в житті японської сім'ї. У колишні часи поява на світ нової людини супроводжувалося чотирма церемоніями, які відбувалися ввечері першого, третього, п'ятого і сьомого дня. В даний час в деяких місцях ще зберігся свято сьомого дня — церемонія наречення «осития». В цей день новонародженого вперше показують родичам і друзям і повідомляють, яке ім'я їй обрали батьки. Навіть якщо ім'я було придумано ще до дня наречення, батьки починають називати їм малюка тільки з цього моменту. Коли всі гості зібралися за столом, бабуся або няня виносить дитину, а батько урочисто оголошує його ім'я. Як годиться, гості випивають за здоров'я новонародженого рисову горілку — саке і пригощаються спеціально приготовленими стравами.

Через місяць дитини вперше несуть в синтоїстський храм, причому хлопчика — на 31-й день, а дівчинку — на 32-й. На 120-й день влаштовується церемонія «табэ-дзомэ» — «їжа першого разу». В цей день малюкові вперше пропонують спробувати «дорослу» їжу. Накривається два столи: один — для дорослих, інший — маленький столик — для дитини. На дитячий стіл ставлять маленьку посуд з «дорослою» їжею, але тільки в подрібненому вигляді, і кладуть палички для їжі — хасі. Гості сидять за великим столом, а мати сідає за маленький стіл, бере дитину на руки і кладе йому в рот за допомогою хасі трохи «дорослої» їжі. Дитині неодмінно дають спробувати рис, який є не тільки традиційним японським блюдом, але і символом твердості характеру.

Як і в інших країнах, в Японії особливо відзначається день, коли дитині виповнюється рік, але на відміну від європейської традиції у японців це насамперед свято батьків, а не малюка. Імениннику в цей день навіть не прийнято дарувати подарунки. У минулі часи В деяких місцях день народження дитини взагалі переставав святкуватися, якщо його батьки помирали. Традиція відзначати День народження як свято батьків пояснюється особливим, шанобливим ставленням до своїх предків, яке виховується японською культурою з ранніх років.

В житті малюка крім першого року життя особливе значення мають 3 роки, 5 і 7 років. 15 листопада відзначається свято «7-5-3» — «сіті-го-сан». У японців є два спеціальних свята —День дівчаток (3 березня) і День хлопчиків (5 травня). Очевидно, ці дати пов'язані з древнім японським землеробським календарем: у березні починалася посадка проса, яка вважалася жіночим заняттям, а в травні — посадка рису, відноситься до числа чоловічих справ.

Всі японські свята направлені на те, щоб з ранніх років виховувати у дитини позитивні якості. Слід зазначити, що одне з головних відмінностей японської культури від європейської полягає саме в цій здатності отримувати справжню насолоду від навколишнього світу, не намагаючись присвоїти або перетворити його. Японці бачать красу в химерно покладених каменях, мініатюрних деревах, засушених квітів, мовчазних горах; у них прості повсякденні предмети можуть перетворюватися в справжні твори мистецтва. Прекрасне входить в життя людини з раннього віку і залишається в його душі назавжди.
 

у нас вінтернет-магазині Ви маєте можливість купити пояс вишиванка , а так само, Українські сувеніри інтернет магазин souvenir.com.ua надає величезний вибір подарунків ручної роботи таких как оберіг недорогодекоративна різьба по дереву і багато іншого. Ви можете купити наші сувеніри та подарунки в багатьох містах України, наприклад в місті Донецьк і вибрати у нас що-небудь з українського Текстилю: чоловічі вишиванки, а також мотанка купити і багато іншого. Будемо раді представити Вам подарунки для жінок в магазині souvenir.com.ua