Каталог товарів
Інтернет-магазин українських сувенірів і подарунків ручної роботи - Souvenir.com.ua

Колективні подарункиКолективні подарунки – це не тільки данина пам'яті минулої епохи, коли кожна людина приписаний до якого – небудь колективу і представники місцевкому даного колективу напередодні ювілеїв збирали з усіх 50 копійок на загальний подарунок імениннику.

Колективні подарунки – це більшою мірою спроба пристосуватися до нинішньої епохи, коли запрошений на День народження хоче, але не може подарувати іменинникові щось істотне, і тому він пропонує іншим запрошеним скинутися, щоб на об'єднаний фінансовий ресурс придбати пристойний подарунок. «Один на всіх» - так, можна переінакшивши знаменитий заклик мушкетерів, можна сказати про колективні подарунки.

І хоча у колективних подарунків є одне велике достоїнство (вони дорожче інших потенційно можливих подарунків), у них же є і співрозмірний з гідністю недолік. Полягає він у тому, що колективний подарунок вибирається аж ніяк не колективно. Як правило, вибирає такий подарунок ініціатор об'єднання фінансів. І, як правило, він робить це заздалегідь знаючи, що особисто він хотів би подарувати і скільки це коштує. При цьому рідко враховуються побажання і смаки інших концесії. І часто, набуте від імені «колективу», половині цього «колективу» не подобається (на смак і колір, як відомо, товаришів немає). У незадоволених вибором з'являється бажання дистанціюватися від подарунка: «Не дай Бог, іменинник подумає, що у мене такий поганий смак!» А не ототожнити себе з подарунком вони можуть лише єдиним способом – придбати ще який-небудь подарунок, хоча б той, який за класифікацією Подаркологии значиться під №21. В результаті виникає незручна ситуація, ніби хтось один зробив цінний подарунок, а інші обмежилися словами поздоровлень і скромними букетиками. Знову переінакшуючи мушкетерський девіз ( у другій його частини), можна сказати, що «всі попрацювали на одного». І той «один» - зовсім не іменинник, а той «активіст», який зібрав гроші, вибрав і вручив подарунок.

На жаль, приводом для багатьох конфліктів між приятелями служить саме ситуація з врученням «одного від усіх» подарунка. Щоб конфліктів не виникало і настрій іменинника не псувалося від косих поглядів гостей один на одного, вибирати колективні подарунки слід, дотримуючись трьох рекомендацій.

По-перше, оскільки подарунок іменується «колективним», рішення про ньому повинно прийматися не авторитарно, а колективно. Тобто все, що вносять свої заощадження в загальну скарбничку, повинні зібратися, висловити припущення, продебатировать їх і прийняти рішення шляхом голосування. Протокол засідання при цьому, так і бути, можна не складати.

По-друге, якщо немає переважної переваги голосів «за пилосос» або «торшер», можна відмовитися від ідеї «унітарного» подарунка. Можна встати на шлях «федерального» подарунка. Тобто подарувати щось спільне, яке поділяється на самостійні частини. І ці складові цілого кожен гість може подарувати від власного імені. До подарунків, легко ділиться на фрагменти, відносяться:

* Набір з 12 стільців;

* Ювелірний комплект;

* Косметичний комплект;

* Багатоелементний канцелярський набір;

* Комплект для занять гірськолижним спортом;

* Комплект для занять підводним плаванням;

* Багатоелементний костюм;

* Бритвений набір;

* Набір каструль;

* Будь сервіз (кожен гість дарує одну фарфорову тарілку або один кришталевий келих, упакувавши їх у окремий гарний згорток).

По-третє, можна відмовитися і від «цілого, поділеного на частини». Можна домовитися, що кожен купує свій подарунок самостійно, але не «все одно якою», а саме той, який в кінцевому рахунку дозволить створити ефект єдиного подарунка. Тобто в масовому продажі складові частини подарунка продаються окремо, але подаровані всі відразу вони дають відчуття цілісності. Ось кілька прикладів.

* Домашні тапочки ( якщо один гість подарує одні капці – це більш скромний подарунок, а коли всі гості подарують по парі капців – бажано різних – подарунок вийде і солідним , і дотепним, і, що найголовніше, виключно корисним);

* Аудіокасети одного виконавця;

* Книги одного автора;

* Відеофільми з одним актором у головній ролі;

* Різні настільні ігри;

* Різні головоломки;

* Комп'ютерні диски одній серії;

* Картини-мініатюри, написані в одному стилі;

* Предмети, призначені для одного заняття (наприклад, паління);

* Шоколадки однієї фірми (завдяки своїм назвам, шоколадки можуть бути одночасно і подарунком, і побажанням: «Досконалість», «Захоплення», «Таємниця», «Блаженство», «Подорож» і т. д.)

А щоб такі подарунки вийшли більш смачними, їх краще дарувати з «відтяжкою». Тобто спочатку дарує один гість; хвилин через 10 другий гість «згадує», що у нього теж є подаруночок; через 10 хвилин свій гостинець дістає третій гість і т. д. Але на такий експеримент гостям часто не вистачає терпіння. Тому можна всі подарунки вручити разом, зробивши здивований вигляд: «І як ми здогадалися подарувати такі підходять одна до одної речі?»

У нас в інтернет-магазині Ви маєте можливість купити лляну скатертину в Києві, крім того, інтернет магазин сувенірів souvenir.com.ua пропонує великий вибір сувенірів ручної роботи таких как гуртки з дереварозписні тарілки і багато іншого. Ви можете купити наші сувеніри та подарунки в багатьох містах України, наприклад в місті Львів і вибрати у нас що-небудь з українського Текстилю: дитячі вишиванки ціна, а також авторські ляльки Київ і багато іншого. Будемо раді представити Вам Подарунки жінці на сайті souvenir.com.ua