Каталог товарів
Інтернет-магазин українських сувенірів і подарунків ручної роботи - Souvenir.com.ua

 

"Оберіг або амулет зроблений своїми руками"

Український оберіг є найбільш древнім символом щастя, який втілює традиції, мудрість одного покоління сім'ї і на Україні вважалося, що він має передаватися з покоління в покоління, від матері до дочки, від батька до сина.Оберіг або амулет зроблений своїми руками або родинний оберіг володіє сильними магічними властивостями.Оберіг зроблений зі старанням, увагою до деталей, терпінням і любов'ю обов'язково виконає своє призначення і принесе в будинок все, що треба, і вбереже від поганого й нечистого.

Створюючи обереги, треба дотримуватися деяких правил:

Правило перше. Обереги не можуть бути виготовлені для себе.
Правило друге. Ніхто не може змусити кого-небудь виготовити для себе оберіг або переконати зробити це. Обереги виготовляються тільки з доброї волеи від чистої душі.
Правило третє. Найсильніші обереги - ті, які виготовлені, зроблені для вас вашими кревними родичами: батьком, матір'ю, братом, дітьми. Подружні зв'язки за традицією не вважаються кровною спорідненістю, але, якщо подружжя гармонійне і щасливе, взаємно створені обереги теж мають велику силу.
Правило четверте. Потрібно дуже ретельно ставитися до вибору матеріалів для оберегів, адже часто матеріал (камінь, дерево), який хороший для вас, зовсім не підходить для того, кому ви цей оберіг створюєте.
Правило п'яте. У процесі створення оберега ви повинні постійно думати про ту людину, для якої ви його робите, тримати перед уявним поглядом його образ, відчувати його енергетику, настрій, характер, потреби.
Якщо ви будете неухильно дотримуватися всі п'ять правил, ймовірно, зроблений вами оберіг дійсно зуміє захистити свого господаря від безлічі бід і напастей.

Матеріали для створення оберегів:


Найбільш безпечні, доступні та зручні для виготовлення оберегів матеріали - це звичайні нитки: вовняні, лляні, бавовняні. А самим простим оберегом з давніх часів вважалася вишивка. Вона традиційно була присутня на будь тканини, рушник, одязі. Головне у вишивці-оберіг - колір і візерунок. Колірна гама повинна відповідати тій частині спектру, яку вишивка покликана захищати.

Призначення і колір вишивки на оберіг:


Важливо робити обережную вишивку без вузликів, так як вузли обривають енергетичні зв'язки вишивки з носієм.
Захист любовної сфери - червоно-помаранчеві візерунки, в яких переважають кругові і хрестоподібні форми;
Захист маленької дитини від напастей - силует коня або півня, нитки червоні або чорні; для старшої дитини, школяра - синьо-фіолетова гама, яка захищає від сильного розумового перевтоми;
Блакитна або золотисто-зелена вишивка допомагає успішному веденню справ у будь-якій сфері діяльності.
Жінки часто використовували у вишивці крім червоного чорний колір – колір матері-землі, намагаючись таким чином захистити своє черево від безпліддя. Чоловікам же часто був потрібен для оберега синій або зелений кольори – синій захищав від загибелі від стихій, зелений – від ран. У дітей цього не було. Вважалося, що діти знаходяться під опікою і захистом свого роду.

Орнаменти та візерунки присутні на оберегах:


Слово «орнамент» походить від латинського слова «орнаментум» і в перекладі означає прикраса. Орнаментом ми називаємо візерунок, що складається з повторюваних елементів.

Основне значення орнаменту – прикрасити поверхню предмета, підкреслити його форму.
Орнамент виник задовго до появи писемності. Це підтверджується тим, що навіть стародавня людина, який одягався в шкури тварин, зігрівався біля багаття, рив собі для житла землянки, прикрашав орнаментом предмети домашнього вжитку. На глиняних посудинах, знаряддя праці давніх людей можна побачити найпростіші візерунки: точки, прямі, хвилясті лінії, ромби.

 

Прочитати знаки – це складна технічна задача. Вчені розгадують таємниці таким чином:

Відомо, що стародавній чоловік був мисливцем. Він знав, що сила звіра полягала в бивне – це його зброя. Бивень або його зріз малювали у вигляді ромба. Цей знак містив в собі силу і могутність. Тому древній людина малював його на своєму тілі, предмети, які його оточували.
Набігають один на одного ромби - знак щасливого полювання, удачі, знак життя, родючості. Для того щоб поля були щедрі на врожай, чоловік просив у Неба, Сонця і Землі удачі, творив заклинання, для цього він повторював візерунки. А також:
Хвилясті лінії символізували воду;
Горизонтальні лінії символізують землю;
Косі лінії символізують дощ, що перетинає шлях до сонця;
Точки нанесені між ними - це зерна, кинуті в землю.


Багато таємниць можуть розкрити давні орнаменти. Розгадуючи їх, ми починаємо розуміти, що мова символів предків передавав нам своє ставлення до природи. Схиляючись перед нею, як би просячи у неї милості, захисту, заступництва, древній майстер виводив рукою своєрідні заклинання у вигляді орнаменту.
Зауважимо, що народ ретельно відбирав з безлічі знаків і дбайливо зберігав лише ті, що, на його думку, сприяли добробуту, гарного врожаю, достатку, удачі.

Далі, ми роз'яснимо значення знаків:


Хрести - перешкода і відраза зла, знак закритості.
Дерево (частіше всього ялинка) - символ взаємозв'язку всього в світі, символ довгого життя.
Квітка - символ краси і непорочності, червоний квітка - символ земної любові, сексуальної привабливості.
Зірки - знак небесного вогню. Зірки повинні мати трикутні або рівні промені. Знак розуму і просвітницьких думок.
Кола - символ родючості, материнства, достатку, знак жіночого начала в природі.
Квадрати - знак землеробів, символ родючості полів. Часто перемежовуються світлий і темний квадрати, іноді вони посилюються штрихуванням уздовж або поперек.
Спіраль - символ мудрості; якщо колірна гама синьо-фіолетова - сокровенних знань. Найпотужніший отвращающий знак для всіх темних сутностей тіньового світу - якщо колір червоний, білий або чорний.
Хвиляста лінія - хвилі, вода, світовий океан. Символізує початок життя, вміння пристосуватися до обставин. Якщо лінії розташовані вертикально - це знак самовдосконалення, «сходи в небо», шлях до таємних знань.
Трикутник - символ людини; особливо якщо супроводжується невеликими крапочками або гуртками з боку вершини. Символ людського спілкування.

Колірна гамма оберега:


Конкретно кольору оберега пов'язані з захистом однієї з семи чакр людини.
Червоний - для самої нижньої, розташованої в районі куприка і відповідає за сечостатеву систему, пряму кишку, опорно-руховий апарат. Помаранчевий - для другої, що знаходиться на кілька пальців нижче пупка, що відповідає за статеву енергію і нирки.
Жовтий - для третьої чакри (область сонячного сплетіння) - центру життєвої енергії, відповідає також за всі органи черевної порожнини.
Зелений - для четвертої, серцевої чакри. Вона контролює діяльність не тільки серце, але і легенів, хребта, рук, відповідає за наші емоції. Блакитний - для п'ятої, горловий, відповідальної за органи дихання та слуху, горло і шкіру, а також творчий потенціал людини.
Синій - для шостої (зона «третього ока»), відповідальної за наші інтелектуальні здібності.
Фіолетовий - для сьомий (тім'ячко), зв'язуючої нас з Вищими силами, з Богом.

Тепер вам залишилося тільки спробувати скласти все разом - колір, тип ниток, візерунок - і зробити обережную вишивку для близької людини, вирішивши, насамперед, від якого лиха ви його захищаєте.

"Якщо, Ви бажаєте зробити своїми руками амулет для близької людини"

Необхідний ритуал для створення амулету:


1. У понеділок на повний місяць (або на зростаючому місяці при бажанні щось збільшити, або на спадною, якщо хочете позбутися від неприємностей) купіть за один раз, не торгуючись і не забираючи здачу, звичайну швейну голку та 3 котушки ниток — зелених, жовтих і червоних.

2. Додому треба йти, ні з ким не розмовляючи, і навіть якщо побачите знайомого, зробіть вигляд, що не помітили його, і швиденько додому.
Там покупки покладіть на заздалегідь приготований білу хустку і помийте руки в холодній проточній воді.

3. Потім збризніть святою водою голку з нитками і скажіть: «Тут лежите, обвыкайтесь, позбавляйтеся від зла, світлом харчуйтеся. Саме».
4. На сході сонця наступного дня наговорите на голку, взявши її правою рукою за вушко: «Ший, ший, мені, (своє ім'я), долю вишів! Стібок за стібком, день за днем. Хай буде так». А потім по черзі на нитки: «Пішла, купила, щоб була зі мною Сила. Для удачі, без здачі. Хай буде так».
5. Потім визначтеся, який талісман ви хотіли б цими нитками вишити.

Варіанти ваших бажань:


1. Змінити особисте життя (вийти заміж, одружитися) — дві переплетені між собою свічки або два взаємопроникних один в одного кільця. Вишивають жовтими нитками.
2. Хвилюють проблеми любові — три червоні троянди. Квіти червоні, листя зелені.
3. Придбати або продати що-небудь — предмет купівлі-продажу. Використовуються за своїм розсудом всі три кольори.
4. Примирення — палісадник, кольору використовують за бажанням.
5. Повернення боргу — мішок з грошима «на ніжках», що йде у напрямку до вас, всі три кольори.
6. Щоб гроші були — той же мішок з грошима, який стоїть у вашому домі. Мішок — зелений, гроші жовті, місце, де він стоїть, — червоне.
7. Покарати злого людини — червону стрілу, що летить у бік будь-якого зеленого плями.
8. Щоб у дорозі бути цілим і неушкодженим — три колеса, відповідно вишиті трьома кольорами.
9. Для здоров'я — червоне серце, оточене спочатку зеленим, а потім жовтим контуром.


Якщо ви у вишивці не сильні, то можете вишивати символами:


Квадрат допомагає у праці, це емблема землі і природи, матеріальності. Для достатку вишийте на невеликому шматочку тканини бежевими або коричневими нитками і підшийте з внутрішньої сторони гаманця.
Трикутник — світанок. Нове починання буде успішним, якщо вишити червоними нитками у себе на хустинці і носити з собою.
Коло — сонце, чаша-символ добробуту. Вишийте його блакитними нитками на доріжці з внутрішньої сторони і постеліть її в коридорі.
Вишивка у вигляді літери «Ж» символізує дві фігури (союз: весільний, діловий), це залежить від кольору. Діловий — помаранчевий, шлюбний — фіолетовий, синій. Можна вишити на тканини, якою приховуєте меблі.
Хвиляста лінія означає рівну, спокійне життя, допомагає знайти свій шлях. Можна вишити сріблястими нитками на внутрішній стороні косинки, шапочки.
Спіраль — мудрість, інтуїція, осяяння. Вишити бордовими нитками. Дивитися 10 хвилин розсіяним поглядом.
Колір вишивки теж має значення.
Червоний — почини;
Помаранчевий — співпраця;
Жовтий — радість, символ здоров'я та успіху;
Зелений — практичність;
Блакитний — зміни;
Синій — відповідальність;
Фіолетовий — віра;
Бежево-коричневий — успіх;
Пастельні тони — завершення;
Чорний, білий, або перлинно-сірий — інтуїція;
Червонувато-коричневий, жовтувато-коричневий — велич;
Коричневий з синім — щаслива дорога і ясне сонце;


Розміри талісмана значення не мають. Його можна повісити на стінку, скласти і носити при собі, або класти ночами під подушку або на ліжко проекції вашої голови. Обереги людині вишивайте на одязі. Для будинку можна прикрасити скатертини і рушники. Вишивки врівноважують психічний стан, йде концентрація духовних сил. Уышивка — такий магічний прийом, коли ви свою уяву вкладаєте у візерунки, представляючи кінцевий підсумок.
Вишивати слід уважно, вважаючи стібки: для добра вони повинні бути парними на кожному малюнку, для зла — непарну кількість разів.

І ще неодмінна умова: один раз просунуті в ниткою голку потрібно обов'язково вишити розпочатий малюнок (принаймні один колір), але якщо не вистачить її хоча б на один стібок або вузлик, вважайте, що магічною цінності дана вишивка не має. Тоді задумайтеся, а чи все ви робите правильно, чисті ваші думки? Якщо ні — краще зупинитися.


Створюючи оберіг, можете користуватися змовою: «Як на широкому морі є острів невеликий і лежить на ньому камінь великий, а на тому камені сиджу я, раба Божа (ім'я), красна дівиця, швачка-майстриня, тримаю швейну голку з просунуті в неї шовковою ниткою. Щастя, частку вишиваю, радість і любов пришиваю. Амінь».
Читайте змову не поспішаючи 3 рази: на початку роботи, в середині і в кінці.
Отже, талісман виготовлений, але це зовсім не означає, що можна сидіти і чекати, коли ваша проблема вирішиться сама по собі. Цей ритуал дає вам додаткові вібрації в тому енергетичному коридорі, в якому ви дієте для досягнення поставленої мети. Тому ви просто в даному випадку повинні активізувати свої дії в заданому самому собі напрямку.
Щоб додатково активізувати амулет, перевести його на день в режим «не шкодуючи живота свого», візьміть його в руки і, представляючи разгорающееся в середині малюнка полум'я, тричі вимовте: «Розгорівся, заалел, не згорів. Силу дав, сам не пропав. Горі! Горі! Гори!»

У нас в інтернет-магазині Ви можете купити недорогу вишиванку Україна, крім того, магазин подарунків і сувенірів Україна souvenir.com.ua пропонує великий вибір товарів ручної роботи таких как Ляльки матрьошкигуртки для пива і багато іншого. Ви можете купити наші сувеніри та подарунки в багатьох містах України, наприклад в місті Одеса і вибрати у нас що-небудь з українського Текстилю: недорогі дитячі вишиванки, а також мотанка берегиня і багато іншого. Будемо раді представити Вам сувеніри з дерева в магазині souvenir.com.ua