Каталог товарів
Інтернет-магазин українських сувенірів і подарунків ручної роботи - Souvenir.com.ua

Фарбування яєць до великодня


То червоне яєчко, яке прикрашає наш великодній стіл і якими ми обмінюємося з друзями і родичами в свято, оточене легендами і переказами, вихідними іноді з дуже глибокої давнини. Згідно з однією з них, краплі крові розп'ятого Христа, упавши на землю, прийняли вигляд курячих яєць і зробилися твердими, як камінь. Гарячі сльози Богоматері, рыдавшей у підніжжя хреста, упали на ці криваво-червоні яйця і залишили на них сліди у вигляді прекрасних узорів і кольорових цяток. Коли Христа зняли з хреста і поклали в труну, віруючі зібрали Його сльози і поділили їх між собою. А коли пронеслася. радісна звістка про Воскресіння, вони вітали одне одного словами: «Христос воскрес!» і при цьому передавали з рук в руки Христові сльози. Після Воскресіння звичай цей суворо дотримується першими християнами, і знамення найбільшого чуда — сльози-яйця суворо зберігалися у них і служили предметом радісного дару в день Світлого Воскресіння.

До свята Великодня фарбують курячі, рідше — гусячі яйця. Не прийнято фарбувати яйця в темні, похмурі кольори. Як правило, переважає червоний колір і його відтінки. Люди вітають один одного з Воскресінням Христовим, христосуются, обмінюються писанками і дарують їх як символ Великодня.
Існує безліч способів фарбування яєць:

1. Найпопулярніший спосіб фарбування яєць — цибулевої лушпинням. Збирають піну і варять у ній яйця 10 хв. Яйця після фарбування акуратно протирають олійною ганчірочкою, щоб навести блиск.
2. А ось інший спосіб фарбувати яйця цибульним лушпинням. Яйця спочатку зварити, потім кожне яєчко, ще гарячим, обкласти з усіх боків цибулевої лушпинням, загорнути в тканину і варити ще 10 хв, додавши у воду оцет. Яйця виходять золотисті, мармурові.
3. Зелений колір ви отримаєте, якщо зваріть яйця разом з молодою зеленню озимих сходів. Інший варіант — додати в каструлю з яйцями трохи шпинату (його можна купити).
Якщо зварити яйця разом з буряком або з корою вишні, то ви отримаєте найрізноманітніші відтінки червоного кольору. Кора дуба зробить яйця бронзовими.
4. Забарвлення шовковими ганчірочками. Для цього заздалегідь збирали маленькі шматочки яскравих шовкових тканин. Потім їх расщипывали, змішували, підбираючи різні яскраві кольори, і накладали на яйця. Потім загортали дрантям і обв'язували нитками. Це споруда кип'ятили не менше 10 хв., і потім виймали, охолоджували разом з обгорткою, розгортали. Виходили красиві і неповторювані малюнки.
5. Розписні яйця. Щоб в домашніх умовах зробити нескладну розпис яйця зваріть його протягом 8 хв., а потім, не знімаючи каструлю з вогню, одне з яєць візьміть, витріть насухо і поставте в порцелянову чарку. На гаряче сухе яйце наноситься потрібний малюнок акварельною фарбою. Коли ви закінчите розписувати одну частину яйця, його треба повернути білою частиною вгору, а розписаної вниз, і продовжувати розмальовку. На гарячому яйці фарба миттєво висихає і не розпливається. Потім виймається друге яйце з каструлі і розписується в тому ж порядку. Не засмучуйтеся, якщо у вас немає таланту художника, — прості точки, лінії, смуги, нанесені пензликом, утворюють мармуровий малюнок.
6. Більш складний спосіб фарбування яєць дозволить отримати справжні українські «писанки». На сирому холодному яйці виводять візерунки гарячим воском за допомогою сталевого пір'їнки. Зробивши візерунок, яйце вмочують у розведене холодну фарбу, починаючи з самої світлої, обтирають і роблять новий візерунок воском, і знову вмочують у іншу фарбу. Коли всі візерунки наведені, треба обережно «стопити» віск з яйця — або над полум'ям газового пальника, або над свічок. По мірі того, як віск тане, його треба витирати м'якою папірцем або ганчіркою.
 

Дерев'яні писанки які можна купити в нашому інтернет-магазині українських сувенірів

У нас вмагазині Ви маєте можливість красиві свічники купити, крім того, магазин handmade souvenir.com.ua радий запропонувати безліч товарів ручної роботи таких как глиняні глечикикрасиві обереги і багато іншого. Ви можете купити наші сувеніри та подарунки в багатьох містах України, наприклад в місті Львів і вибрати у нас що-небудь з українського Текстилю: шаровари чоловічі, а також скатертини лляні з вишивкою і багато іншого. Будемо раді представити Вам подарунок начальнику чоловікові на сайті souvenir.com.ua