Каталог товарів
Обряди і традиції: весільний рушник
Фото:
Інтернет-магазин українських сувенірів і подарунків ручної роботи - Souvenir.com.ua
Сьогодні рушники - вишиті рушники з домотканого полотна або льону в побуті втратили своє значення, але до сих пір вони використовуються в різних обрядах, в тому числі і весільних.
 
Як правило, ширина рушника становить півметра, а довжина доходить до двох метрів. Вишивка на цьому рушнику може бути абсолютно будь-який - від лебедів до геометричних візерунків.
 
У давнину рушники готувалися дівчатами як частина приданого і прикрашалися багатою вишивкою. При згоді дівчини вийти заміж рушник подавався сватам, їм же батьки нареченого зустрічали молодих після обряду вінчання.
Всього таких ручников за стародавніми традиціями до кожного весілля готувалося від 30 до 40 штук.
 
Сьогодні традиції помінялися і такої великої кількості вишитих рушників сучасної нареченій не потрібно. Але і до цього дня залишилися весільні обряди, рушник в яких залишається обов'язковим атрибутом.
 
Двома рушниками прикрашають ікони для благословення молодих, на вишитому рушнику виносять коровай. Під час вінчання один рушник лягає під Євангеліє, ще одним священик зв'язує руки молодим, «зв'язуючи» їх назавжди один з одним.
 
Після реєстрації в РАГСі вже відбулися чоловік і дружина повинні зробити свій спільний крок на рушник, розстелений у них під ногами. Всього до сучасної весіллі готується шість багато вишитих рушників.

Тільки у нас в інтернет-магазині Ви можете недорогі матрьошки купити, а так само, handmade Київ souvenir.com.ua має великий вибір товарів ручної роботи таких как дерев'яний бочонокдомашні обереги і багато іншого. Ви можете купити наші сувеніри та подарунки в багатьох містах України, наприклад в місті Тернопіль і вибрати у нас що-небудь з українського Текстилю: вишитие рушники, а також український традиційний одяг і багато іншого. Будемо раді представити Вам вироби ручної роботи на сайті souvenir.com.ua