Каталог товарів
Інтернет-магазин українських сувенірів і подарунків ручної роботи - Souvenir.com.ua

Весілля в Португалії

 

У Португалії за традицією шлюбний вік нареченої становить 16 років, нареченого – 19 років. Якщо дівчина і хлопець домовилися між собою, то товариством вони вважалися «сговоренными». І тепер вони могли збирати гроші для самостійного життя або для завершення освіти. При цьому сговоренная пара обмінювалися подарунками відповідно до їх рівня життя. Найчастіше це було кільце, чотки, вишиту хустинку. За хустку належало відплатити монетою, щоб не плакати. При даруванні один одному образків святих не належало передавати з рук у руки; обдаровуваному говорили, де захований образок, так що той як би выкрадывался.

На передвесільній тижня наречені (нойвуш) удвох ходили по друзям і сусідам із запрошенням на весільну церемонію. Наречена мала кошик – обов'язково нову. Корзина була накрита хусткою і наповнена хлібцями, які наречена роздавала запрошеним на весілля. Відмова міг бути виправданий тільки нездоров'ям. У цьому випадку запрошений повинен був зробити весільний подарунок: білизна, скатертини, рушник, простирадло, покривало або просто штуку полотна.

Якщо проти весілля не було заперечень з обох боків, то її влаштовували в суботу. Вранці неодружена молодь встановлювала арку з квітами біля будинку, де оселяться молоді. Наречений одягав весільний костюм чорного або сірого кольору. Якщо він не снашивал його до кінця життя, то власника в ньому і ховали. Наречена була одягнена у святкове плаття згідно моді її епохи; голова обов'язково повязывалась білою тканиною. У північних провінціях довго зберігалася традиція навішувати на наречену все золото, яке у неї було. Весільну сукню також ставало і похоронним.

Дуже цікавими були такі форми затримки на шляху весільного кортежу, як арки. На арку вішали лимон, яблуко. Наречена знімала лимон, а наречений – яблуко, потім вони обмінювалися плодами. Лимон повинен зробити життя в сім'ї «смачною», а яблуко – нагадувати нареченій, що вона не повинна піддаватися спокусам. Майже на всій території Португалії до вінчання йшли пішки, але можлива була і їзда в нарядженою возі. В церкві все дійство зводилося до встановленим зразком. На шляху до церкви і назад учасники процесії галасували, кричали, стріляли, пускали феєрверки.

Весільний бенкет влаштовували і досі влаштовують ті батьки, у яких збиралася жити нова пара. Залежно від достатку бенкет був двох видів: суха весілля», на якій подаються тільки ласощі, вина, легкі закуски, і «тучна весілля» - з м'ясними стравами. Значну частину продуктів постачали гості, надсилаючи з ранку вино, козлятину, курчат, хліб та інше за прислів'ям «Хто йде на весілля, сам приносить їжу». Головне для батьків – запасти якомога більше вина: якщо його не вистачить, цю ганьбу довго пригадується сусідами. В середині бенкету молодих обсипають цукерками і мигдалем. Закінчується вечеря вже затемна, і молодят зі здравицами, під ракети і вертушки відводять на ложі. Існує повір'я, що той з подружжя, хто першим ляже в постіль, хто першим погасить вогонь у шлюбну ніч або у кого раніше згасне в церкві свічка, сконає перш іншого.

Тільки у нас в  інтернет-магазині Ви маєте можливість купити дерев'яний кухоль , а так само, handmade магазин souvenir.com.ua надає величезний вибір сувенірів ручної роботи таких как писанкарозписні дошки для кухні і багато іншого. Ви можете купити наші сувеніри та подарунки в багатьох містах України, наприклад в місті Дніпро і вибрати у нас що-небудь з українського Текстилю: вишиванки магазин Україна, а також народні мотанки і багато іншого. Будемо раді представити Вам сувеніри для чоловіків в інтернет-магазині souvenir.com.ua