Каталог товарів
Інтернет-магазин українських сувенірів і подарунків ручної роботи - Souvenir.com.ua

День воротаря


День воротаря, або, як його ще називають, день воротаря - умориста - один з найдавніших народних свят. У літописах він згадується під назвою «уморина». Етимологія назви криється в словах «заморити» і «сміхота»- стан, що виникає у людини після прослуховування смішного і неправдоподібного розповіді про чиїсь пригоди і пригоди.

На початку 19 століття до народного «уморина» приєдналося іншомовне «мюнхаузница» - на честь знаменитого мандрівника, мисливця і любителя прибрехати - німецького барона Мюнхаузена. Сьогодні найбільш поширена назва цього свята - день воротаря (зрозуміло, що від слова прибрехати)

Єдиного дня святкування «уморины» не існує. У кожному населеному пункті він відзначається, як Бог на душу покладе.

Треба зауважити, що день воротаря - свято насамперед оповідачів, хвальків, любителів прибрехати, тобто прикрасити. Ну і ясна річ, який же оповідач без слухача. Ми вже згадували про основний символ свята - Барона Мюнхгаузена, який назавжди залишиться неперевершеним воротарем. Правда з часом у нього з'явилися гідні конкуренти: капітан Врунгель, Остап Бендер, Карлсон, який живе на даху.

Для того, щоб відзначити свято в домашній обстановці, його організатори завжди намагаються запросити кого-небудь з відомих в окрузі охоронців. Знайти їх неважко, оскільки будь-який мисливець, хоч раз бував на полюванні, і будь-який рибалка, хоч раз бував на риболовлі, автоматично ним ставати. Адже навіть після короткої і невдалого полювання або риболовлі оповідань про неї вистачає на цілу зиму, а то і не одну.

Особливою пошаною і повагою користуються придверні - колишні актори театрів, артисти філармоній та інших концертних організацій. Враження від численних концертів і гастролей, помножені на творчі здібності оповідачів, дають, за свідченням багатьох, просто дивовижні результати. Розуміючи, що за акторами і артистами усім не наздогнати, прості придверні намагаються компенсувати відсутність гастролей і зустрічей зі знаменитостями тим, що влаштовують під час свят цілі шоу. Вони піднімають себе за волосся разом зі стільцем (якщо, звичайно, стілець піднімають троє кремезних приятелів) катаються на гарматних ядрах, в якості яких використовують дитячі м'ячики; змагаються з шаленими шубами, попередньо сховавши в них когось менший і слабший. А потім, після свята - не менш цікаве: в наступні дні тільки й розмов про власні подвиги. При цьому, правда, опускаються деякі деталі - наприклад, згадка про м'язистих приятелів.

В нашому магазині «Магазин однієї вулиці» Ви маєте можливість шаровари купити інтернет магазин, крім того, магазин ручної роботи Київ souvenir.com.ua надає величезний вибір сувенірів ручної роботи таких как дерев'яні Годинникипивні сувеніри і багато іншого. Ви можете купити наші сувеніри та подарунки в багатьох містах України, наприклад в місті Чернігів і вибрати у нас що-небудь з українського Текстилю: Українські народні костюми, а також жіноча вишиванка недорого і багато іншого. Будемо раді представити Вам цікаві подарунки для чоловіків в інтернет-магазині souvenir.com.ua