HomeСтатті про ОберегахСимволіка українських національних оберегів
Каталог товарів

Символіка українських національних оберегів
Інтернет-магазин українських сувенірів і подарунків ручної роботи - Souvenir.com.ua

«Символіка українських національних оберегів»

Обереги здавна наповнюють українські будинку світлом і радістю. Вони не тільки дуже гарні, але і глибоко символічні.

Перші Обереги з'явилися ще у язичницькі часи, коли люди вірили в сили природи, здатні захистити людину і його будинок від бід і хвороб, що приносять удачу і здоров'я. Переконання наших пращурів у захисних силах таких простих і звичних речей, як підкова, віник, солоне тісто знайшли своє відображення в Оберегах. Сьогодні Обереги прикрашають наші будні, приносячи часточку надії і радості.

Усі обереги містять схожий набір символічних фігурок і предметів — мініатюрні віники, постоли і вінки, коси, фігурки тварин і птахів, ткані скатерки, горщики з кашею, випічку, букети сухоцвітів.Щоб зробити оберіг на любов, дітонародження, багатство і щастя, використовуються часник, цибулю, стрічки, хлібні колосся, солодощі, кільця, особливі магічні трави.

Вінок чи коса з лика, трави, стрічок — оберіг від усякої нечисті. Такий предмет залишали на деревах і горищах, захищаючи їх від удару блискавки, клали під перший сніп для збільшення наступного врожаю, підкладали в гніздо квочки, в колиску новонародженого, ховали під одяг від відьом, вішали в полях і городах. Дівчата вмивалися водою з мокрого вінка для краси і здоров'я. Як оберіг вінок давали йде на війну чоловікам.

Личак — місце, де живе домовик. При переїзді в новий будинок для будинкового готували старий личак і закликали його туди спеціальними вироками: «Ось тобі сани, поїдь із нами».

Віник прийнятий у багатьох народів як символ, що оберігає від проникає в будинок зла. Його можна розмістити у будь-якому місці будинку. Проте вважається, що домовик зазвичай мешкає в кухні, біля печі, тому краще повісити домовушку саме там. Вважалося, що домовик міг мешкати і під звичайним віником. На Федорин день (24 вересня), коли домовик не залишав свого притулку, в будинку взагалі не прибирали і не виносили сміття.

В якості основи оберега домовуші, крім описаних нами віника, лаптя, шматки кори, вербового тину, коси і полотняного мішка, можна взяти ще й дерев'яну ложку, маленьку рогожу з соломи або лози.

Культ будинку — один з найдавніших, тому такий солідний вік і мають уявлення про необхідність захисту будинку від реальних і невидимих ворогів.

* - матеріал використаний з ресурсу "Повна Хата" (2010)

Тільки у нас в  інтернет-магазині Ви маєте можливість купити вишиту серветку , а так само, недорогі сувеніри інтернет магазин souvenir.com.ua пропонує великий вибір товарів ручної роботи таких как посуд з глинислов'янські обереги з дерева і багато іншого. Ви можете купити наші сувеніри та подарунки в багатьох містах України, наприклад в місті Черкаси і вибрати у нас що-небудь з українського Текстилю: скатертини українські вишивки, а також мотанка вагітність і багато іншого. Будемо раді представити Вам подарунок чоловікові в магазині souvenir.com.ua